By prowadzenie biznesu w sytuacji rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2 było dla Państwa bezpieczne, zebraliśmy w jednym miejscu informacje i porady przydatne dla przedsiębiorców przyjmujących płatności bezgotówkowe w czasie pandemii.

Przypominamy, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by w miarę możliwości ograniczyć korzystanie z gotówki i zastąpić ją płatnościami zbliżeniowymi.

Jak czyścić mPOS apipay?

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i polskie instytucje zalecają, by w miarę możliwości ograniczyć korzystanie z gotówki i zastąpić ją płatnościami zbliżeniowymi. Jak w tej sytuacji zapewnić bezpieczne korzystanie z mPOS apipay sobie i swoim Klientom?

 

Zalecamy, by po każdym użyciu urządzenia mPOS apipay przez klienta w celu podania numeru PIN, przetrzeć delikatnie klawiaturę ściereczką zwilżoną płynem dezynfekującym. Ostrożnej dezynfekcji należy poddawać także smartfon. Oto kilka zasad czyszczenia urządzenia mPOS apipay:

1Ważne!

Urządzeń mPOS apipay nie należy myć z użyciem dużej ilości wody i mydła ani rozpylać środków odkażających bezpośrednio na ich obudowę.

2Ochrona

Przed przystąpieniem do czyszczenia urządzenia mPOS apipay załóż rękawiczki ochronne.

3Zasilanie

Wyłącz mPOS apipay.

4Środki czyszczące

Ściereczkę z miękkiej bawełny lub mikrofibry zwilż środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu lub roztworem wody z mydłem. Nie używaj rozpuszczalników, wybielaczy ani ściernych środków czyszczących.

5Ilość płynu

Odciśnij nadmiar płynu, tak aby ciecz nie dostała się do wnętrza urządzenia. Ściereczka powinna być wilgotna, nie mokra.

6Czyszczenie

Delikatnie przetrzyj klawiaturę, brzegi i tył urządzenia. Nie trzyj zbyt mocno. Następnie przetrzyj je suchą ściereczką, by zebrać wilgoć.

7Gotowe!

Włącz urządzenie, gdy obudowa jest wytarta do sucha.

test, test, test

© 2024 APIPAY