Strefa klienta

Witamy w Strefie Klienta apipay!

Poniżej znajdziesz przycisk do zalogowania w Panelu Klienta, niezbędne dokumenty oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania (FAQ).

Masz już konto?

 

Zaloguj się do Strefy Klienta portalu apipay.

Przejdź do logowania

FAQ

apipay jest profesjonalnym dostawcą usługi akceptacji płatności elektronicznych za pomocą mobilnego terminala płatniczego mPOS. Poza urządzeniem mPOS oferuje także aplikację na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android oraz online’owy Portal Administracyjny.
Tak. mPOS apipay należy sparować z urządzeniem mobilnym z systemem operacyjnym Android - smartfonem lub tabletem. Pobierz na swoje urządzenie mobilne bezpłatną aplikację mPOS apipay. Aplikację w szybki i bezproblemowy sposób należy sparować z urządzeniem mPOS przez Bluetooth. I to wszystko.
Tak. mPOS apipay można sparować z dowolnym urządzeniem lub oprogramowaniem posiadającym integrację z systemem apipay.
Urządzenie mPOS apipay i aplikacja mobilna apipay działają z urządzeniami mobilnymi z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej.
Aplikację apipay można bezpłatnie pobrać ze sklepu z aplikacjami Google Play.
Aby zalogować się do aplikacji mobilnej apipay, trzeba użyć loginu i hasła. Loginem jest adres email podany podczas rejestracji. Podczas rejestracji użytkownik otrzymuje na adres e-mail hasło tymczasowe - można je zachować i posługiwać się nim do logowania, choć rekomendujemy zmianę hasła tymczasowego na własne, znane wyłącznie użytkownikowi.
Aby zalogować się w Portalu apipay, trzeba użyć loginu i hasła. Loginem jest adres email podany podczas rejestracji. Podczas rejestracji użytkownik otrzymuje na adres e-mail hasło tymczasowe - można je zachować i posługiwać się nim do logowania, choć rekomendujemy zmianę hasła tymczasowego na własne, znane wyłącznie użytkownikowi.
Aby zmienić hasło tymczasowe na własne, należy zalogować się za pomocą hasła tymczasowego do Portalu apipay pod adresem www.portal.apipay.pl. Po zalogowaniu System zaproponuje zmianę hasła na własne. Aby to zrobić, należy podać hasło tymczasowe oraz wprowadzić nowe, znane tylko sobie hasło.
Aby zresetować hasło, należy wejść na stronę www.portal.apipay.pl, wybrać opcję "Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj" i postępować zgodnie z instrukcjami.
W apipay limit dla transakcji zbliżeniowych nie wymagających zatwierdzenie kodem PIN wynosi 100 zł.
Limit dla płatności zbliżeniowych nie wymagających podawania kodu PIN został podniesiony do 100 zł w dniu 24 marca 2020 roku. Użytkownicy, którzy rozpoczęli akceptowanie płatności z apipay przed tą datą, powinni aktywować nową opcję w swojej aplikacji apipay. Użytkownicy, którzy rozpoczynają akceptowanie płatności z apipay po tym terminie, mają od razu aktywny wyższy limit dla płatności bez PIN.
Aby włączyć akceptację płatności bez PIN do 100 zł, należy zalogować się do aplikacji apipay na Państwa smartfonie i wykonać jedną z dwóch poniższych czynności: 1. Na ekranie głównym aplikacji apipay wybrać przycisk Ustawienia, a następnie na ekranie z listą sparowanych terminali nacisnąć przycisk do odświeżenia konfiguracji (okrągła chmurka); 2. Na ekranie głównym aplikacji apipay wybrać przycisk Ustawienia, a następnie ponownie sparować Państwa terminal mPOS apipay z aplikacją apipay na Państwa smartfonie.
 • apipay to jednorazowy zakup i brak miesięcznego abonamentu za możliwość akceptowania płatności elektronicznych.
 • Po zakupie urządzenia mPOS apipay użytkownik ponosi wyłącznie koszt niewielkiej prowizji od przyjętych płatności. Prowizja wynosi max. 1,49% od transakcji.
 • Cennikowy koszt urządzenia mPOS apipay to 199 zł netto, jednak planujemy różnego rodzaju promocje, w ramach których mPOS będzie można nabyć w niższej cenie. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.
Nasza zasada to D+1, co oznacza, że pieniądze otrzymasz na konto do końca dnia roboczego następującego po dniu transakcji.
 • Aby rozpocząć, wystarczy mPOS apipay i smartfon lub tablet.
 • Po podpisaniu umowy z apipay i drugiej z Agentem Rozliczeniowym należy pobrać aplikację apipay na swoje urządzenie mobilne z systemem Android ze sklepu Google Play.
 • Po zainstalowaniu aplikacji należy sparować ją z zakupionym urządzeniem mPOS apipay przez Bluetooth.
 • Można zacząć akceptować płatności elektroniczne.
mPOS apipay pozwala akceptować płatności wykonywane kartami zbliżeniowymi, kartami z chipem i z paskiem magnetycznym. Obsługuje płatności kartami Visa, vPay, MasterCard i Maestro, a także płatności Google Pay i Apple Pay.
W II kwartale 2020 roku apipay będzie umożliwiać akceptowanie kart American Express. W chwili obecnej apipay nie planuje funkcjonalności akceptacji innych kart.
W chwili obecnej apipay nie akceptuje płatności Blik.
Tak. mPOS apipay posiada certyfikat PCI DSS i spełnia wszystkie wymagane prawem standardy bezpieczeństwa organizacji płatniczych VISA i MasterCard. Dane każdej transakcji są szyfrowane i przechowywane w bezpiecznym środowisku, zgodnym ze standardami PCI.
 • Sprzedaż – przyjmuj płatności kartowe gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Zwrot i unieważnienie – zapewnij sobie możliwość anulowania transakcji, np. z powodu pomyłki albo w przypadku rezygnacji przez Klienta z zakupionego towaru.
 • DCC – pozwól Klientom zagranicznym płacić kartą w ich rodzimej walucie.
 • Pre-autoryzacja – zabezpiecz się na wypadek anulowania rezerwacji poprzez możliwość blokowania kwoty na karcie płatniczej klienta.
 • MOTO (Mail Order Telephone Order) – przyjmuj płatności kartą bez fizycznej obecności karty.
 • Merchant portal – korzystaj z bezpłatnego dostępu do danych transakcji wykonanych na Twoim urządzeniu mPOS apipay.
Lista walut oferowanych w ramach usługi DCC jest dostępna na stronie internetowej Six Payment Services: https://www.six-payment-services.com/pl/shared/products/value-added-services/dcc.html
mPOS apipay to bezpieczne i wygodne rozwiązanie do akceptowania płatności. Sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Umożliwia proste i szybkie przyjmowanie płatności elektronicznych bez konieczności opłacania miesięcznego abonamentu, więc daje bardzo dużo swobody w prowadzeniu biznesu.
Tak. mPOS apipay w Programie Polska Bezgotówkowa jest dostępny za pośrednictwem firmy Six Payment Services.
Pracujemy nad tym, by udostępnić wersję na iOS przed końcem 2020 roku.

Jeśli nie odnajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie – napisz do nas!

Prześlij pytanie

© 2024 APIPAY